Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Kuchnia!!!

Blog:  groszek-pawel
Data dodania: 2010-05-19
wyślij wiadomość

Przyszedł czas na wybór kuchni :-)

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

Jaka podłoga????

Blog:  groszek-pawel
Data dodania: 2010-05-14
wyślij wiadomość

W zwiazku z tym, iz od jakiegoś czasu już nic nie robię na budowie jest więcej okazji aby pomyśleć o wykończeniówce. Ostatnio padło na podłogi co doprowadza mnie na skraj rozpaczy. Uważam się za osobę zdecydowaną ale wybór podłogi to nie to samo co wybór cegły czy styropianu bo to się zakryje a podłogę będe oglądał myśle że przez dłuższy czas.

Poszukiwania zacząłem od części, która będzie pokryta drewnem tudzież panelami, bo z terakotą chyba nie będzie większego problemu, mówię chyba bo niczegonie jestem już pewny :-)

Okazuję się że wybrać dobre rozwiązanie wcale nie jest łatwo. narazie przeanalizowałem trzy rozwiązania, tj.

1. Deska barlinecka - niestety ma bardzo dużo niepochlebnych opini, że za miękka, za droga w stosunku do jakości oferowanej przez producenta, więc odpadła;

2. Panele podłogowe Krono Original - bardzi ciekawa oferta, długa gwarancja, pozytywne opinie, ale cena nie koniecznie najlepsza;

3. Panele podłogowe Kronopolu - polska firma (patriotyzm się odezwał ;-) ), przystępna cena średni 2/3 tego co Krono, przychylne opinie wśród znajomych, którzy taki wariant zastosowali.

Narazie nie moge się zdecydować, jeżeli macie jakieś własne doświaczenie w tej materii, bo przecież nie koniecznie trzeba nowy dom budować żeby podłogi zmieniać i chciałby wesprzeć mnie w moich rozsterkach to będe bardzo wdzięczny. blog budowlany - mojabudowa.pl

3Komentarze
Data dodania: 2010-05-14 09:24:45
Parkiet Prosze Pana
niech Pan rozważy. To inwestycja na długie lata więc warto pomyśleć o czymś dobrym. Pozdrawiam
odpowiedz
msz-n  
Data dodania: 2010-05-19 11:09:37
Drewno... uwaga
Przed położeniem naturalnego drewna (parkiet, deski, deska barlinecka) wypadałoby sprawdzić wilgotność pomieszczeń. To może się okazać decydującym czynnikiem, niestety często wykluczającym zastosowanie naturalnych produktów.
odpowiedz
Data dodania: 2010-07-28 21:54:39
Drewno...uwaga
Drewno jak i panele, z którego są zrobione są materiałem organicznym zbudowanym z min. z celulozy która dąży do równowagi higroskopijnej z powietrzem w pomieszczeniu a właściwie z wodą zawartą w powietrzu. Wilgotność powietrza w pomieszczeniach jest taka sama jak na zewnątrz latem a nieco niższa zimą ze względu na ogrzewanie pomieszczeń. Waha się więc ona, wilgotność drewna, od 6-10 %. A wraz z tymi wahaniami drewno kurczy się i pęcznieje. Panele wykonane są głównie z włókien drzewnych sklejonych klejem i na wierzchu pokryte papierem nasączonym żywicą, tak uproszczając sprawę. Podlegają więc też takim samym wahaniom kurczenia i pęcznienia, choć może w mniejszym stopniu. Pora wybrać. Naturale drewno, może trochę miękkie czy włókna drzewne pokryte papierem i nasączone sztuczną żywicą, notabene pochodzącą z przerobu ropy naftowej. Ja wybieram miękkie polakierowane drewno niż sztucznie wytworzone od początku do końca panele. Ufff... Pozdrawiam.
odpowiedz

Środa 29.04.2010

Blog:  groszek-pawel
Data dodania: 2010-04-29
wyślij wiadomość

Co za tydzień, na nic nie starcza czasu, wszystko w biegu i tylko szybkie wizyty na budowie żeby sprawdzić czy wszystko ok, czy przypadkiem ktoś się nie zainteresował za bardzo co wartościowszymi rzeczami.

Po ostatniej wizycie w banku i sprawdzeniu stanu konta chyba nie wiele będe mógł się pochwalić nowymi rzeczami a na pewno nie tak szybko jak zakładałem, ale małymi kroczkami do przodu.

W sobotę pomocowałem klameczki w oknach i bajeranckie rolety jakie wydębiłem w ramch upustu od sprzedawcy okien dachowych, podobno mają zapobiegać nagrzewaniu się poddasza w upalne dni - zobaczymy. Faktycznie wyglądaja fajnie ale co się na klołem przy ich montarzu i ręce poobijałem to moje :-). Roletki są z jakiegoś tworzywa sztucznego i montowane na zewnątrz okien tak że zarówno od środka jak i od zewnątrz ich nie widać (oczywiście jak są zwinięte :-) ).

Po sprawa monterskiech postanowiłem pozamiatać bo w niedziele zapowiadali się znajomi z wizytacją a nie wypada przywitać gości bałaganem :-)

Coś czuje że przez najbliższe miesiące będe mógł tylko sprzątać no ale dobre i to a żonie zawsze mogę wytłumaczyć że przecież pracuje na budowie i tam sprzątam więc niech mi odpuści porządki w mieszkaniu :-)

 

Niedziela 25.04.2010

Blog:  groszek-pawel
Data dodania: 2010-04-25
wyślij wiadomość

Jest piękna pogoda i postanowiłem zrobić pare fotek więc troszke wzbogace moje konto :-)mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

a tak wyglada poddasze

 

mojabudowa.pl - blog budowlany

no i salon

mojabudowa.pl - blog budowlany

kotłownia z osprzętem

mojabudowa.pl - blog budowlany

No i moje księzniczki

mojabudowa.pl - blog budowlany

Na dzisiaj starczy bo to przecież blog poświęcony domkom a nie zdjęciom, Pozdrawiam

PR

opisik domku

Blog:  groszek-pawel
Data dodania: 2010-04-23
wyślij wiadomość

Wkońcu mogę do domku ludzi wprowadzać przez frontowe drzwi ;-) Do tej pory ze względu na obawy przed uszkodzeniem miałem superantywłamaniowe zbijane z desek :-) Ważne że się sprawdziły i pozwalały na odpowiednie wietrzenie pomieszczeń bo troche wilgoci się zebrało po pracach posadzkowych i tynkarskich.

Jako że wskoczyłem w to zacne towarzystwo już ze sporym dorobkiem budowlanym pozwólcie że w skrócie scharakteryzuje mój domek.

Jeżeli chodzi o odstępstwa w stosunku do projektu

Powiększyłem garaż (jest szerszy o 1 m) bo opał trzeba gdzieś trzymać, z WC na parterze zrobiłem spirzarnie, wejście do kotłowni jest z holu a nie z kuchni no i najważniejsze poddasze, jako że jestem zwolennikiem maksymalnie dużych pomieszczeń zostawiłem je niepodzielone. Obecnie jest tam planowane kino i kącik czysto rekreacyjny. Postawić ścianki działowe zawsze można (jakby rodzinka się rozrosła ponad to co planuje :-) ).

Konstrukcja

Ławy fundamentowe - bloczki betonowe zabezpieczone dysperbitem i styropianem aqua yetico

Ściany - bloczki cementowo-wapienne (silikaty) 24 cm + 15 styropian grafitowy yetico (grafit jest dużo cieplejszy średnio o 1/4).

Stropy monolityczne (teriwa za drogo wychodziła)

Dach - konstrukcja zgodna z projektem, papowana (papa wzmocniona geowłukniną), dachówka ceramiczna angobowana miedziana roben, poddasze docieplone wełną rozprężną 15 + 10

Okna brigman (okucia roto), drzwi Gerda brama Hormann

Ogrzewanie

Piec na ekogroszek (ekopelet), system grzewczy - ścienny z wyjątkiem kuchi, wiatrołapu, łazienki i holu gdzie jest podłogowe ogrzewanie.

Posadzi - styropian 8 cm + 7 cm beton

Ściany - tynk knaufa (po malowaniach okazało się że nie ma potrzeby szpachlowania no chyba że ktoś w ścianach lubi się przeglądać).

Schody na poddasze zabeigowe drewniane.

No i to bybyło chyba po krótce wszystko. Muszę tylko uzupełnić opisy o zdjęcia co w miarę możliwości uczynię.

groszek-pawel
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 64168
Komentarzy: 22
Obserwują: 7
On-line: 9
Wpisów: 10 Galeria zdjęć: 31
Projekt GROSZEK
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Pasym
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2011 styczeń
2010 maj
2010 kwiecień